Teatr Złoty Motyl

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
28 marca 2016

" Teatr - to aktywna refleksja człowieka nad samym sobą" - Adrian Hill

" Złoty Motyl" - tak bedzie nazywał się teatr, który powstał z inicjatywy p. Bogumiły Bachór - arterapeuty,  p. Moniki Kaczmarek - prezesa oraz bardzo kreatywnej młodzieży z Koła Diabetyków w Złotoryi.

Terapeutyczne i wychowawcze oddziaływanie teatru na człowieka jest znane od czasów starożytnych. Terapia poprzez teatr pełni funkcję oczyszczenia dzieki przeżywaniu wraz z bohaterami sztuki emocji kreowanych przez niego na scenie, otwiera drogę do wyrażania nieuświadomionych i tłumionych uczuć. Sprzyja harmonijnemu rozwojowi osobowości, wyzwala spontaniczne reakcje emocjonalne, aktywizuje uczestnika do samokształcenia estetycznego, pobudza sferę poznawczą skierowaną na zdobycie wiedzy o innych ludziach. Ma ogromny wpływ na zdolności komunikacyjne, integracyjne i empatyczne

Misją naszego teatru jest integracja międzypokoleniowa i popularyzacja wśród społeczeństwa, poprzez formy teatralne wiedzy o zdrowiu i zdrowym trybie życia, asertywnej postawy wobec współczesnych zagrożeń cywilizacyjnych. Wyrabianie u uczestników i widzów spotkań tetralnych umiejętności wglądu w siebie, ukazanie możliwości alternatywnego reagowania i sposobu spędzania wolnego czasu oraz rozbudzanie, rozwijanie i pogłębianie wrażliwości moralnej, emocjonalnej i estetycznej, a także refleksji.

Przygotowywane jest pierwsze przedstawienie pt." Sen Motyla" - sztuka porusza problemy anoreksji, która trapi współczesną młodzież, premiera przewidywana już w kwietniu. O konkretnej dacie poinformujemy jak najszybciej. A już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie