Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

27 kwietnia 2023

Walne zebranie sprawozdawczo - wyborcze koła

Walne zebranie sprawozdawczo - wyborcze koła Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Złotoryja
27 kwietnia 2023 roku w Złotoryjskim Ośrodku Kultury odbyło się walne zebranie zgodnie z Regulaminem Polskie Stowarzyszenie Diabetyków
Wybrano komisje mandatowo - wyborczą, uchwał i wniosków oraz przewodniczącą zebrania i protokolanta.
Ustępujący zarząd koła otrzymał jednogłośnie absolutorium , komisja rewizyjna nie wniosła zastrzeżeń do działalności zarządu koła.
Przystąpiono do wyboru nowych władz.
Wybrano do zarządu koła następujące osoby:
Elzbieta Mac - wiceprezes
Monika Smoszna Król - wiceprezes
Barbara Dudek- skarbnik
Małgorzata Łakoma - sekretarz
Irena Chabior - członek zarządu
Maria Lipińska - członek zarządu
Iwona Skowron - członek zarządu
Anna Fudali - członek zarządu
Władze Komisji Rewizyjnej :
Magdalena Piskorska Pieciukonis - przewodnicząca
Regina Lis - sekretarz
Jadwiga Kucharska - członek komisji
Gratulujemy nowym władzom koła i życzymy samych sukcesów w działalności na rzecz diabetyków i stowarzyszenia.
Dziękujemy za piękne kwiaty
Pracownia florystyczna Honci. Na Honorata Waleńska zawsze można liczyć
Przejdź do - IV Ogólnopolskie Płukanie Złota Diabetyków
17 czerwca 2019

IV Ogólnopolskie Płukanie Złota Diabetyków

Nad złotoryjskim zalewem 15 czerwca 2019 r odbyło się już IV Ogólnopolskie Płukanie Złota Diabetyków. Organizatorem było Koło Diabetyków w Złotoryi. Wydarzenie odbyło się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Złotoryja Pana Roberta Pawłowskiego przy wsparciu Gminy Miejskiej w Złotoryi. Wśród gości zaproszonych nie mogło zabraknąć Pana Roberta Pawłowskiego Burmistrza Miasta Złotoryja, Pani Anny Śliwińskiej - prezes ZG PSD w Warszawie, Pana Andrzeja Baumana - prezesa Honorowego PSD, Pani Marii Filipowicz - kierownik Rejonowej Przychodni w Złotoryi, która w tym roku odchodzi na emeryturę, nie mogło zabraknąć podziękowań za 5 letnią współpracę oraz zaśpiewanego 100 lat, przedstawicieli Polskiego Bractwa Kopaczy Złota W płukaniu wzięli udział diabetycy i ich rodziny z różnych rejonów kraju min; Warszawy, Bydgoszczy, Jeleniej Góry, Dąbrowy Górniczej i okolic,( po raz drugi już w Złotoryi na płukaniu złota ), Legnicy, Świerzawy - Gminy, Podgórek, Lubiechowa, Wojcieszowa, Wilkowa, Zagrodna, Warty Bolesławieckiej, Iwin, Olszanicy, Chojnowa, Podgórzyna, i oczywiście Złotoryi, a także okolic. W tegorocznej imprezie uczestniczyło około 120 osób z kół PSD oraz zaproszonych gości. Co roku liczba uczestników się zwiększa. W trakcie spotkania przygotowano wiele atrakcji sportowych, oraz można było wykonać bezpłatnie pomiar cukru, który wykonywały pielęgniarki z Rejonowej Przychodni w Złotoryi, czy poddać się badaniu alkogogli i zobaczyć jak wygląda świat po zażyciu alkoholu, narkotyków, badanie przeprowadzone przez Panią z Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Złotoryi. Przebadano ponad 100 osób, każda osoba, która się przebadała otrzymała upominek. Wszystkie osoby biorące udział w płukaniu, zanim przystąpiły do działania, przeszły pod okiem członków PBKZ małe szkolenie. W trakcie imprezy można było zobaczyć wnętrze wozu strażackiego, porozmawiać ze strażakami oraz na spragnionych wody czekała kurtyna wodna od strażaków. W tym roku oprócz zawodów w Płukaniu Złota, czy słynnego konkursu Rzut Piłką do Miski Płukacza o Puchar Wielkiego Mistrza PBKZ, zostały stworzone dodatkowe konkursy: 1 - szy ze znajomości miasta Złotoryja o Złotą Nagrodę Burmistrza Złotoryi oraz drugi z wiedzy o diabetyku o Złotą Nagrodę Prezesa ZG PSD. 

Czytaj więcej o: IV Ogólnopolskie Płukanie Złota Diabetyków
Przejdź do - Walne zebranie w Złotoryi
10 maja 2019

Walne zebranie w Złotoryi

9 maja odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze w Złotoryjskim Kole Diabetyków. Zebranie odbyło się zgodnie z Regulaminem Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.Została wybrana przewodnicząca zebrania Pani Anna Malik - wiceprezes oddziału rejonowego PSD, która prowadziła zebranie, a protokolantem Pani Maria Lipińska. Po powołaniu Komisji Mandatowo – Skrutacyjnej, która stwierdziła prawomocność Zebrania, Walne zebranie członków koła PSD w Złotoryi, przyjęło proponowany porządek obrad i zatwierdziło przedłożony regulamin prowadzenia obrad.

Czytaj więcej o: Walne zebranie w Złotoryi