Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Wakacyjne spotkanie
23 sierpnia 2018

Wakacyjne spotkanie

Złotoryjscy Diabetycy z PSD wraz z Klubem Seniora w Złotoryi działającym przy MOPS zorganizowali wakacyjne spotkanie z biesiadą, tańcami, śpiewami w Zakątku Seniora. Nie mogło zabraknąć na spotkaniu przew. Rady Seniorów Pani Stanisławy Chaim oraz kierownika klubu seniora Pani Agaty Kozajdy. Na początku spotkania przywitano w imieniu organizatorów wszystkich uczestników. Prezes złotoryjskich diabetyków Monika Kaczmarek przekazała na ręce Pani Bożeny Gmerek Deklarację 12 zasad " Dłuższe życie z cukrzycą " oraz dla każdego uczestnika ulotkę z zasadami. Podczas spotkania były śpiewy, tańce, wiele konkursów min. przeciąganie liny - seniorzy z klubu, a złotoryjscy diabetycy, wynik był bardzo wyrównany. Szczególnie jeden konkurs spodobał się Panom, malowanie koszulek i ich wymiana. Panowie okazali się bardzo dobrymi modelami. Koszulki powędrowały do przeciwnych drużyn. Jak zawsze można było także liczyć na nieocenione śpiewy seniorów, którzy umilali wszystkim czas. Do następnego spotkania. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i organizatorom spotkania.

fot. Waldemar Chabior

Przejdź do - Wycieczka do noworudzkich diabetyków
23 sierpnia 2018

Wycieczka do noworudzkich diabetyków

Osoby z Oddziału Rejonowego PSD w Złotoryi, gościły w Kole Diabetyków w Nowej Rudzie. Naszym przewodnikiem była Justyna Michalska - prezes noworudzkiego koła. Mieliśmy okazję zobaczyć Aleję Gwiazd, Starówkę, na której odbywał się Festiwal Folklorowy oraz Czesko - Polskie Święto Kawy. Uczestnicy wycieczki przebyli wiele kilometrów dzięki Naszej niezawodnej przewodnik Justynie, która pokazała nam wiele atrakcyjnych miejsc swojego miasta. Mieliśmy okazję udać się także na Górę św. Anny w Nowej Rudzie, skąd widoki były cudne i ukazały nam górski krajobraz. Na zakończenie wycieczki udaliśmy się także na najwyższą w Polsce ścianę wspinaczkową, gdzie zmagaliśmy się z naszymi możliwościami i umiejętnościami fizycznymi. Bardzo dziękujemy Justynie Michalskiej - prezes Koła Diabetyków w Nowej Rudzie za poświęcony nam czas i za wspaniałe przekazanie wiedzy oraz oprowadzenie po Nowej Rudzie.

fot. Waldemar Chabior

Przejdź do - III Ogólnopolskie Płukanie Złota Diabetyków
17 czerwca 2018

III Ogólnopolskie Płukanie Złota Diabetyków

Nad złotoryjskim zalewem 02 czerwca 2018r już po raz drugi odbyło się  III Ogólnopolskie Płukanie Złota Diabetyków.  Organizatorem było Koło Diabetyków w Złotoryi. Wydarzenie odbyło się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Złotoryja Pana Roberta Pawłowskiego przy wsparciu Gminy Miejskiej w Złotoryi.

Wśród gości zaproszonych nie mogło zabraknąć Pana Roberta Pawłowskiego Burmistrza Miasta Złotoryja wraz z małżonką Panią Iwoną, Pani Marii Leśnej - Wójt Gminy Złotoryja, Pana Włodzimierza Bajońskiego - sekretarza Urzędu Miasta, Ewy Miary - przew. Rady Miejskiej, Zbigniewa Soi - Wielkiego Mistrza Polskiego Bractwa Kopaczy Złota oraz Pani Marii Filipowicz - kierownik Rejonowej Przychodni w Złotoryi. W płukaniu wzięli udział diabetycy i ich rodziny z różnych rejonów kraju min; Środy Wielkopolskiej, Wrocławia, Legnicy, Świerzawy - Gminy, Podgórek, Wilkowa, Zagrodna, Chojnowa i oczywiście Złotoryi. W imprezie uczestniczyło około 100 osób z kół PSD oraz zaproszonych gości. Spotkanie było okazją do wykazania się aktywnością fizyczna i sportową rywalizacją.

Czytaj więcej o: III Ogólnopolskie Płukanie Złota Diabetyków