Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - IDF Europe Youth Leadership Camp 2018 Czechy
2 sierpnia 2018

IDF Europe Youth Leadership Camp 2018 Czechy

Reprezentantka Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków ze Złotoryi na IDF Europe Youth Leadership Camp 2018 Czechy.
Poniżej relacja z obozu. :)
https://diabetyk.org.pl/relacja-z-obozu-mlodziezowego-idf/
Źródło: ZG PSD

Przejdź do - Targi Diabetica Expo w Toruniu
23 września 2018

Targi Diabetica Expo w Toruniu

Miło było nam gościć już kolejny raz na Targach Diabetica Expo w Toruniu.
W tym roku grupa złotoryjskiego oddziału rejonowego PSD uczestniczyła w bardzo licznym gronie min; osoby ze Złotoryi, Legnicy, Podgórek, Zagrodna, Chojnowa.
Na targach jak co roku nie mogło zabraknąć bardzo interesujących wykładów, wystawy firm diabetologicznych, oraz nowości w diabetologii.
Uczestnicy wykorzystali także czas na zwiedzanie Torunia, które rozpoczęli od pobytu w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.
Następnie grupa udała się na podbój Toruńskiej Starówki i prawdziwych pierników.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znowu nas na targach nie zabraknie.
Dziękujemy Firmie Wdowczyk Trawel za bezpieczną podróż oraz kierowcy Panu Darkowi, który nam umilał czas podczas podróży.

 
 
Przejdź do - Bezpłatne badania przesiewowe
6 października 2018

Bezpłatne badania przesiewowe

Koło Diabetyków w Złotoryi 6 października w Złotoryjskim Ośrodku Kultury i Rekreacji od godz. 9:00 do 15:00 przeprowadziło bezpłatne badania przesiewowe. Przebadano 400 mieszkańców Złotoryi i nie tylko. Każda pełnoletnia osoba miała możliwość wykonania bezpłatnych, anonimowych testów pod kątem obecności przeciwciał anty-HCV. Badania realizowane były w ramach Ogólnopolskiego Programu Badań Przesiewowych „Test na HCV – prosty krok do zdrowia” – inicjatywy, która ma na celu podniesienie wiedzy w zakresie HCV i wirusowego zapalenia wątroby typu C (WZW C) oraz zwiększenie wykrywalności wirusa wśród społeczeństwa, a w dłuższej perspektywie zmniejszenie jego występowania.
W specjalnie przygotowanej strefie, można było wykonać bezpłatne, anonimowe testy anty-HCV, hemoglobiny HbA1, spirometrii, poziomu glukozy we krwi.
Na kompleksowo wyposażonych stanowiskach czekał wykwalifikowany personel medyczny, który zadbał również o dostarczenie wyczerpujących informacji wszystkim poddającym się testowi oraz wskazał kolejne kroki osobom, u których wynik testu na obecność przeciwciał anty-HCV okazał się dodatni.
Bardzo się cieszymy, że mieszkańcy tak licznie przybyli na badania. Zapraszamy na kolejne Nasze akcje. Obserwujcie nasz fanpage.
Dziękujemy całemu personelowi medycznemu z Rejonowej Przychodni Zdrowia w Złotoryi, Pani Marioli Wozowczyk pielęgniarce z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy, a przede wszystkim wolontariuszom z koła diabetyków PSD w Złotoryi.
Dziękujemy !
fot. Waldemar Chabior