Rejonowe Przedsiębiorstwo Komunalne

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
7 lipca 2023

Przedstawiamy Państwu naszego partnera, z którym nasze stowarzyszenie współpracuje na co dzień jest to Rejonowe Przedsiębiorstwo Komunalne w Złotoryi

ZIMNA WODA ZDROWIA DODA!

Takie hasło zna każdy. I mały i duży. Dla diabetyków, wybieranie wody zamiast innych napoi ma podwójnie ważne znaczenie.

Zwykła woda, najlepiej niegazowana jest doskonałym wyborem dla diabetyka. Nie zawiera ani kalorii, ani węglowodanów, a więc nie popsuje diety, ani nie wpłynie negatywnie na glikemię.

Dorosły człowiek powinien wypijać 2-3 litry wody dziennie. Uzupełnianie płynów jest niezwykle ważne, zwłaszcza w trakcie sezonu letniego, kiedy w trakcie upałów tracimy więcej wody. Dlatego też warto zwrócić uwagę na to, by oprócz zaspokajania pragnienia uzupełniać także utracone składniki mineralne.

Mieszkańcy miasta Złotoryja mają ten przywilej, że prawdziwie źródlaną wodę, mają każdego dnia w swoich domach i to bezpośrednio w kranie! Złotoryjska kranówka nie dość, że jest zdrowa, nie odstaje składem na tle popularnych wód butelkowanych, to jeszcze jest o wiele tańsza. Zakup 1000 litrów wody butelkowanej to koszt rzędu 1500 złotych. Tymczasem za 1000 litrów doskonałej w smaku, złotoryjskiej kranówki zapłacimy… 5 złotych.

Dodatkowym, pozytywnym aspektem spożywania wody bezpośrednio z kranu jest ograniczanie wykorzystania plastiku. 2000 sztuk plastikowych butelek o pojemności 0,5 litra to 60 kg plastiku, który rozkłada się według WWF (pozarządowa organizacja ekologiczna o charakterze międzynarodowym) ok 450 lat. Woda dystrybuowana wprost do kranów mieszkańców miasta Złotoryja przez Rejonowe Przedsiębiorstwo Komunalne jest naturalną, pierwotnie czystą wodą podziemną, wydobywaną z ujęć o głębokości do 130 metrów.

Bez konieczności dodatkowego uzdatniania każda jej kropla spełnia rygorystyczne polskie i europejskie normy jakości.Pijąc wodę złotoryjską, dbamy o zdrowie, portfel i środowisko.

A zatem…na zdrowie!

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie